Tai jau antrasis saulės laikrodis didžiausiame Lietuvos kaime. Skvere priešais Domeikavos Lietuvos Kankinių bažnyčią 2018 metų buvo pristatytas didžiausias Lietuvoje pusiaujinis lankinis saulės laikrodis. Šį laikrodį sukūrė ir pakaunei padovanojo inžinierius Bronius Maskeliūnas.
Ir naujojo kūrinio autorius yra B. Maskeliūnas, kurį jis kūrė kartu su Jonu Naviku. Abu kūrėjai yra žinomi dėl savo darbų. Lietuvoje yra keturi J. Naviko suprojektuoti saulės laikrodžiai. Anot kolegų, jis yra geriausias saulės laikrodžių specialistas ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos valstybėse.
Domeikavos seniūnė Lina Mišeikienė atskleidė, kad seniūnijoje yra iš viso 4 saulės laikrodžiai, tik du iš jų yra domeikaviečio B. Maskeliūno kieme, tad ne kiekvienas gyventojams gali juos pamatyti.
Apie piramidės–laikrodžio reikšmę, jo gamybą ir kaip jis veikia susirinkusiesiems į šventinį renginį trumpai papasakojo pats kūrinio autorius B. Maskeliūnas.
„Piramidės forma buvo pasirinkta ne šiaip sau. Tai matematinis, geometrinis, fizikinis, kosminis ir astronominis modelis. Piramidė yra suprojektuota taip, kad skleistų energiją – tereikia saulėtą dieną įeiti į jos vidų ir galima pajusti teigiamą energiją, užplūsta gera nuotaika“, – pasakojo kūrinio autorius B. Maskeliūnas.
Jam antrino ir kolega Jonas, kuris užsiminė, kad Domeikavos mokiniai nuo šiol turės naują ugdymo erdvę, kurioje galės mokytis ne tik geografijos, astronomijos, bet ir matematikos, fizikos.
„Šešėlio pagalba vaikai galės apskaičiuoti piramidės aukštį, todėl šiandien šios informacijos neatskleisiu“, – teigė J.Navikas.
Gimnazijos bendruomenę šia unikalia proga pasveikino ir Kauno rajono savivaldybės vicemerė Raminta Popovienė.
„Džiugu, kai tokie gražūs darbai gimsta Kauno rajone. Šis saulės laikrodis nuo šiol bus įtrauktas į turistų lankytinų vietų sąrašą pakaunėje“, – kalbėjo vicemerė.
Be Domeikavoje esančių saulės laikrodžių, Kauno rajone, Šlienavoje yra įrengtas žmogaus šešėlio saulės laikrodis. Tokių laikrodžių Lietuvoje yra vos šeši.
Komentuoti