Ėmėsi įvairiapusiškų sprendimų
„Situacija gana sudėtinga, tačiau kontroliuojama. Pirmiausia turime atsiprašyti tų žmonių, kurių namus pasiekė prastesnės kokybės vanduo ir tikimės gyventojų supratingumo. Pasiteisinimų dėl gamtos ar klimato sąlygų čia neieškome – tiesiog darome viską, kad problema būtų kuo greičiau išspręsta.
Turime veiksmų planą ir operatyviai jį vykdome, kad jau artimiausiu metu situacija pagerėtų. Ateityje stengsimės užbėgti tokiems atvejams už akių“, – užtikrino bendrovės „Kauno vandenys“ generalinis direktorius Ramūnas Šulskus.
Pasak įmonės vadovo, jau kuris laikas pasitelktos didesnės nei įprastai darbuotojų pajėgos: plaunami magistraliniai vandentiekio tinklai ties priešgaisriniais hidrantais, jų atšakos bei rezervuarai. Pastebima, kad kai kur plovimai jau davė naudos, kitur rezultatai turėtų pasijausti artimiausiu metu.
Iškilus poreikiui avarinė tarnyba pasirengusi aprūpinti gyventojus geriamo vandens atsargomis būtiniausioms reikmėms. Be to, klientams pateikus pretenzijas, jų patirti pagrįsti nuostoliai bus kompensuojami.
Gyventojai, susiduriantys su problemomis dėl vandens kokybės, gali kreiptis avarinės tarnybos telefonais 8 37 312876; 8 37 313592. Pageidaujantys gauti geriamojo vandens – 8 686 47479.
Planas ateičiai: veikti sparčiau
Ilgajam laikotarpiui „Kauno vandenys“ nusiteikę spartinti magistralinių tinklų rekonstrukciją. Be to, iki 2023 metų turėję iškilti vandens gerinimo įrenginiai Kleboniškyje gali būti pastatyti dar kitąmet – bendrovės atstovai pradėjo derybas su rangovais dėl trumpesnių terminų projektui įgyvendinti.
„Vandens kokybės klausimas „Kauno vandenims“ yra prioritetinis ir jokių kompromisų čia tiesiog negali būti. Ką tik baigėme statyti Vičiūnų vandenvietės vandens gerinimo įrenginius, kurie jau veikia. Jų naudą su kiekviena diena pajus vis daugiau kauniečių.
Stengiamės, kad tokios technologijos 2022 metais pradėtų funkcionuoti ir kitoje Kauno dalyje, įrengus vandens gerinimo įrenginius Kleboniškyje. Lygiagrečiai keičiami ir senieji vandentiekio tinklai, kurių rekonstrukcijos pabaiga numatyta 2023 metais“, – pridūrė R. Šulskus.
„Kauno vandenų“ avarinės tarnybos duomenimis, padidėjęs vandens drumstumas fiksuojamas Domeikavoje, Sargėnuose, dalyje Romainių, Garliavoje ir Aleksote. Miegamuosiuose miesto rajonuose, centre bei Žaliakalnyje nusiskundimų dėl vandens kokybės nėra.
Problema – išaugę srautai
Klientams itin gausiai pradėjus vartoti vandenį, tinkluose padidėja jo tekėjimo greičiai ir keičiasi nusistovėję srautai. Dėl to vamzdynuose sukyla per ilgą laiką susikaupusios geležies ir mangano nuosėdos, kurios, esant įprastiems srautams, vartotojų nepasiektų.
„Kauno vandenų“ centrinės dispečerinės duomenimis Ringaudų-Noreikiškių zonoje vandens suvartojimas šiuo metu išaugo tris su puse karto, Domeikavos-Sargėnų zonoje – tris kartus, Romainiuose – du su puse, Garliavoje ir Aleksote – pusantro karto.
Atliekami tinklų atkarpų plovimai per priešgaisrinius hidrantus, plaunamos magistralinės linijos. Artimiausiu metu bus praplauti ir kai kurie rezervuarai. Pastebima, kad kai kur plovimai jau davė naudos, kitur rezultatai turėtų pasijausti artimiausiu metu.
Komentuoti