Karo teritorijoje liko daug žmonių
Lietuvos garbės konsulas Luhansko apskrityje Robertas Gabulas, su kuriuo Caritas organizacija bendradarbiauja dėl paramos Ukrainai nuo 2014 metų, prasidėjus karui, nuolat dalinasi didelį nerimą keliančia informacija apie sudėtingą padėtį Rytų Ukrainoje, kurioje atsidūrė ten gyvenantys ukrainiečiai. Nuolat apšaudomi, priversti palikti savo namus ir glaustis rūsiuose bei slėptuvėse, jie neturi būtiniausių daiktų, o šiuo metu Ukrainos rytuose vyraujantys šalčiai ir taip sunkias sąlygas padaro dar sudėtingesnėmis. Dėl nuolatinio apšaudymo labai sudėtinga iš miesto ir aplinkinių rajonų evakuoti gyventojus, todėl Severodonecke daug yra likusių senyvo amžiaus žmonių, ligonių, šeimų su vaikais.
Sulaukė pagalbos prašymo
„Didžiuojuosi visais Lietuvos žmonėmis, įmonėmis, organizacijomis, kurie aukoja savo lėšas ir laiką, kad padėtų tiek Ukrainoje likusiems, tiek į mūsų šalį atvykusiems ukrainiečiams. Likusiems Ukrainoje pagalbos poreikis yra milžiniškas. Mūsų šalyje registruotų karo pabėgėlių iš Ukrainos jau turime virš 15 tūkst., kurie gali jaustis saugiai. Luhansko apskrityje likę šimtai tūkstančių žmonių ne tik nesijaučia saugiai, bet ir stokoja įvairių prekių ir priemonių. Prieš 2 dienas sulaukę pagalbos prašymo iš mūsų ilgamečių partnerių iš Severodonecko nedelsdami kviečiame visuomenę prisidėti aukojant konkrečius daiktus ir priemones“¸ – apie daiktų rinkimo iniciatyvą kalbėjo Deimantė Bukeikaitė, Lietuvos Caritas generalinė sekretorė.
Nepajėgia pilnai pasirūpinti
Kaip pasakoja D. Bukeikaitė, konkretus kreipimasis į Lietuvos Caritą ir Lietuvos žmones atkeliavo iš Severodonecko civilinės karinės administracijos vadovo (mero) Oleksandro Striuk.
„Mūsų šalis susiduria su dideliais sunkumais. Nepajėgiame patys pilnai pasirūpinti žmonėmis, suteikti jiems reikalingas priemones, todėl partnerių pagalba mums gyvybiškai svarbi. Už surinktos pagalbos skirstymą ir saugumą atsakomybę prisiims Severodonecko miesto savivaldybė. Turime patikimus partnerius, kurie padės iš Lietuvos Carito gautą paramą pristatyti ir paskirstyti Severodonecke tiems, kam sunkiausia. Žinome savo žmones, kuriems šiuo metu sunkiausia. Ačiū lietuviams už paramą Ukrainai ypač sunkiu metu“, – savo kreipimesi rašė O. Striuk.
Prisideda ir verslo įmonės
„Lietuva yra kiekvieną dieną šalia Ukrainos žmonių, ne tik mintimis, bet ir širdimis, konkrečiomis pastangomis ir iniciatyvomis. Neabejoju, kad kiekvienas iš mūsų galime atnešti bent po vieną daiktą iš sąrašo. Mūsų daug, tikiu, kad ir paramos kiekis bus gausus. Paramą rinksime 2 dienas, 7-se miestuose, nuo šeštadienio planuosime paramos išvežimą į Ukrainą. Džiaugiuosi, kad kai kurios verslo įmonės jau dabar yra surinkę ir pristatę mums prekes pagal sąrašus, dėkoju dviems prekybos centrams Vilniuje, kurie sutiko savo patalpose priimti iš vilniečių daiktus Ukrainai“, – dalinosi D. Bukeikaitė.
Vilniuje prie paramos rinkimo iniciatyvos jungiasi 2 prekybos centrai – „Panorama“ ir „BIG Vilnius“, į kuriuose esančias Carito patalpas abi dienas vilniečiai galės atnešti daiktus. Lietuvos Caritas šių centrų vadovams dėkoja už visokeriopą pagalbą ir geranoriškumą.
PLC Panorama generalinė direktorė Birutė Kalanovaitė kalbėjo: „Šis laikas – prasmingiems darbams ir partnerystėms. Siekdami prisidėti prie pagalbos broliams ir sesėms Ukrainoje, pasiūlėme šiai organizacijai ištiesti pagalbos ranką jiems parankiausiu būdu ir sulaukėme prašymo paskolinti patalpas paramos paskirstymui. Panoramos antrajame aukšte neatlygintinai užleidome plotą organizacijai „Lietuvos Caritas“. Jau nuo praėjusios savaitės „Lietuvos Caritas“ savanoriai darbuojasi antrajame prekybos centro aukšte: gavę dideles siuntas, jas išskirsto ir paruošia perdavimui. Žavimės organizacijos savanorių atsidavimu, darbštumu ir greičiu siekiant suteikti pagalbą sunkumus patiriantiems žmonėms. Kviečiame prisidėti visus, kas to padaryti dar nespėjo – svarbus visų mūsų susivienijimas ir bendrystė“.
PC „BIG Vilnius“ valdytoja Greta Beinorytė sakė: „Sakoma: jei ieškai, tai randi! PC „BIG Vilnius“ iš karto suskubo ieškoti galimybių, kuo gali būti naudingas Ukrainos žmonėms. Pakviesti prisidėti prie Caritas akcijos, nuoširdžiai jungiamės, nes akivaizdu, kad veikdami išvien, galime nuveikti daugiau“.
Kur, ką ir kada pristatyti
Būtiniausių daiktų, kurių reikia žmonėms Ukrainoje, sąrašas:
Elektronika: žibintuvėliai (maži ir dideli, veikiantys, su baterijomis); išmanieji telefonai (veikiantys); išorinio maitinimo akumuliatoriai („powerbankai“, nauja pakuotė); skirtingos baterijos (nauja pakuotė); elektriniai šildytuvai (veikiantys); elektriniai virduliai (veikiantys).
Medžiaginiai daiktai (nauji ir dėvėti): pledai (storesni, švarūs, nesuplyšę); jogos kilimėliai (švarūs, nesuplyšę); apatiniai termodrabužiai (nauji arba mažai dėvėti ir švarūs); kojinės (storesnės naujos/mažai dėvėtos, vyr. ir mot.); miegmaišiai (žieminiai, švarūs, nesuplyšę).
Higiena (viskas nauja): šampūnas; dantų pasta suaugusiems ir vaikams; dantų šepetėliai suaugusiems ir vaikams; skutimosi priemonės (peiliukai ir mašinėlės); vaikiškos sauskelnės (įvairių dydžių); sauskelnės suaugusiems; moterų higieniniai paketai; muilas; drėgnos servetėlės vaikams.
Kita: degtukai; bintas/tvarsčiai; pleistrai.
Aukojami daiktai turi būti NAUJI arba LABAI GEROS KOKYBĖS. Atneštų daiktų ne pagal sąrašą nebus galimybės priimti.
Daiktų rinkimo iniciatyva truks TIK DVI DIENAS – kovo 17–18-ają.
Parama bus renkama tik nurodytose vietose ir tik konkrečiomis valandomis:
Vilnius: PC Panorama, (II a.) ir PC BIG Vilnius (II a.), 12-21 val.
Kaunas: Papilio g. 5, 12–21 val.
Klaipėda: Taikos pr. 29A, 12–20 val.
Kaišiadorys: Brazio g. 6A, 12–18 val.
Šiauliai: Gegužių g. 57, 12–19 val.
Panevėžys: Upytės g. 3, 12–18 val.
Marijampolė: Bažnyčios g. 42, 12–18 val.
Kontaktai pasiteiravimui:
Aušra Malinauskienė
Lietuvos Caritas komunikacijos koordinatorė
Tel. +37067466049
Komentuoti