2019-06-18, antradienis, 17:41.     Šiandien Kaune saulė teka 04:41, leidžiasi 21:56, dienos ilgumas 17:15.

„Sodra“ vaiko priežiūros išmokas už gruodį išmokėjo anksčiau

2018-12-27, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
„Sodra“ vaiko priežiūros išmokas už gruodį išmokėjo anksčiau

Mažylius auginantiems tėvams „Sodra“ nusprendė anksčiau išmokėti vaiko priežiūros išmokas už gruodį, todėl šį mėnesį šeimos išmokų sulaukė du kartus.

 

Vaiko priežiūros išmokos mokamos auginantiems vaikus iki vienerių arba iki dvejų metų – priklausomai nuo to, koks laikotarpis pasirinktas. Jos su vaiko pinigais nesusiję.

 

Įprastai vaiko priežiūros išmoka už gruodį mokama sausį. Tačiau dėl to būdavo nepritaikomas NPD (neapmokestinamų pajamų dydis) ir auginantieji vaikus gaudavo mažesnę išmoką. Tiesa, skirtumą galima susigrąžinti vėliau – deklaruojant pajamas, tačiau tai šeimoms sukeldavo nepatogumų.

 

Šiemet vaiko priežiūros išmokos už gruodį išmokėtos gruodžio 27 dieną, o išmokos už lapkritį – įprastai – gruodžio 14 dieną. Todėl šį mėnesį šeimos gavo dvigubai daugiau išmokų.

 

Svarbu atkreipti dėmesį,  kad dėl to vaiko priežiūros išmokos sausio mėnesį nebus mokamos, o vėlesni mokėjimai bus vykdomi įprasta tvarka. Tai reiškia, jog kitąmet sekančią vaiko priežiūros išmoką šeimos gaus vasarį.

 

Pati išmokų skyrimo ir mokėjimo tvarka – nesikeičia. Prašymą gauti išmoką galima pateikti internetu prisijungus prie asmeninės „Sodros“ paskyros gyventojui.


                                                                                                                                      Saulius Jarmalis
                                                                                                                 „Sodros“ Komunikacijos skyriaus vedėjas

 


 

Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manokaunas.lt
mob. (8 616) 14 144