2020-08-11, antradienis, 06:55.     Šiandien Kaune saulė teka 05:48, leidžiasi 20:57, dienos ilgumas 15:8.

Kauniečiai džiaugiasi būdami „Maxima“ programos „Mes – bendruomenė“ laimėtojų devintuke

2019-06-04, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Kauniečiai džiaugiasi būdami „Maxima“ programos „Mes – bendruomenė“ laimėtojų devintuke

Penktadienį Vilniuje apdovanotos devynių bendruomenių iniciatyvos, skatinančios mokytis visą gyvenimą, nugalėjusios penktus metus rengiamoje lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ programoje „Mes – bendruomenė“. Šių iniciatyvų autoriai ne tik pasidalijo 80 tūkst. eurų fondą, bet ir dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse. Tarp apdovanotųjų – dvi Kauno bendruomenės.


Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ generalinės direktorės Kristinos Meidės teigimu, visi laimėję projektai turi didžiulį potencialą prisidėti prie rajono bendruomenių stiprinimo, jos narių švietimo bei galimybių tobulėti.

 

„Mums buvo labai svarbus iniciatyvų kuriamos vertės ilgaamžiškumas – ar jos nenutrūks pasibaigus projektui. Džiaugiamės, kad į šių metų temą – mokymąsi visą gyvenimą – buvo pažvelgta plačiau: nuo technologijų tarpusavio mokymuisi, iki lauko klasių ar erdvių edukacinėms veikloms“, – sako K. Meidė.

 

Vietoj iš pradžių numatytų aštuonių projektų išrinkti devyni laimėtojai, nes aštuntą ir devintą vietas užėmę projektai surinko vienodą kiekį balų, o prekybos tinklo įsteigtų lėšų užteko visiems nugalėjusiems projektams finansuoti.

 

Akademijos bendruomenė kurs narius vienijančią erdvę

Kauno rajone veikiantis Akademijos bendruomenės centras programos „Mes – bendruomenė“ lėšas panaudos modernios daugiafunkcinės pavėsinės statyboms. Ši pavėsinė taps bendruomenės susibūrimų, edukacinių užsiėmimų, kūrybinių dirbtuvių ir filmų peržiūrų vieta.

 

„Projektas stipriai sujungė visą mūsų bendruomenę. Iki šiol neturėjome patalpų, kuriose būtų galima sutelkti visą kolektyvą, todėl buvome labai motyvuoti nugalėti. Labai smagu, kad net emigrantai padėjo ir palaikė tiek mus, tiek projektą. Netikėčiausia buvo sulaukti naujų bendruomenės narių. Manau, per tą laiką pasidarėme labai vieningi, kaip per „Žalgirio“ varžybas – visi už vieną tikslą“, – džiaugiasi centro vadovė Daiva Gavrilčikė.

 

Neformaliojo ugdymo mokykla sieks aukštesnio vaikų žinių lygio

Kitos Kaune įsikūrusios bendruomenės VšĮ „Amici Art“ projektas – neformaliojo ugdymo mokykla, kuri, įtraukdama mokytojus, mokslininkus, inovacijų kūrėjus ir verslininkus, sieks sukurti unikalią terpę miesto moksleiviams. Bendruomenės vadovė Margarita Garmutė įsitikinusi, jog ši iniciatyva prisidės prie atskirtį jaučiančių dienos centrų ar globos namų vaikų švietimo.

 

„Tikimės, kad mūsų projektas paskatins moksleivius domėtis gamtos mokslais, informacinėmis technologijomis, programavimo kalbomis ir matematika. Visa bendruomenė tikimės ugdyti jų kūrybiškumo, iniciatyvumo ir verslumo kompetencijas. Visi kartu sieksime, kad šis įtraukimas į ugdymąsi ateityje vaikams padėtų pasirinkti labiausiai patinkančias profesijas. Nuoširdžiai norime sudaryti sąlygas moksleiviams tobulinti savo žinias“, – pabrėžė M. Garmutė.

 

Mokėsi sėkmingų projekto įgyvendinimo paslapčių

Projektų apdovanojimuose bendruomenių nariai ne tik džiaugėsi smagia atmosfera ir laimėjimais, bet ir dalyvavo mokymuose, skirtuose susipažinti su priemonėmis, padėsiančiomis sėkmingai įgyvendinti projektą. Renginį vedęs ir bendruomenių pateiktas paraiškas vertinęs konsultavimo ir mokymo sričių ekspertas Mykolas Lepeška pristatė situacijas, su kuriomis bendruomenės gali susidurti įvairiais iniciatyvų vykdymo etapais bei mokė dalyvius veiksmingai panaudoti turimus resursus.

 

M. Lepeška teigė, kad programoje atsiskleidė itin stiprios bendruomenės: „Buvo labai smagu matyti, kad jos užsibrėžusios konkrečius tikslus. Bendruomenių branda ir idėjų užtikrintumas – stulbina! Visos jos kupinos užsidegimo, noro tobulėti ir gerinti galimybes. Džiugina ir tai, kad visi racionaliai žiūrėjo į galimą finansavimą, tad akivaizdu, kad gauti pinigai tikrai bus panaudoti tinkamai. Neabejoju, kad tokie projektai ne tik suartina bendruomenes, bet ir įkvepia visuomenę“, – kalbėjo M. Lepeška.

 

Vertinant projektus iš beveik šimto pateiktų paraiškų, 15 pateko į antrąjį etapą. Tuomet nepriklausomi ekspertai, vertintojų komisija ir internetu balsuojantys gyventojai išrinko 9 laimėtojus. Svarbiausi atrankos kriterijai buvo projektų ambicingumas, poveikis bendruomenei, ilgaamžiškumas, išskirtinumas, galimybė įtraukti skirtingas visuomenės grupes ir siūlomą modelį pritaikyti kitose bendruomenėse.


 

Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manokaunas.lt
mob. (8 616) 14 144